نوول فا - شهری پر از رمان

دانلود رایگان کتاب صوتی نیروی حال

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
دانلود رمان فتان خزر به قلم فرزانه شفیع پور
دانلود رمان فتان خزر
دانلود رمان گذشته ام را یاد برد نوشته اعظم فهیمی pdf
دانلود رمان گذشته ام را یاد برد
دانلود رمان نفوذی نوشته ماریا
دانلود رمان نفوذی
دانلود رایگان رمان مستی و دیوانگی نوشته فرنوش گل محمدی
دانلود رمان مستی و دیوانگی
دانلود رایگان رمان جذاب تیمارستانی ها نوشته مرجان فریدی
دانلود رمان جذاب تیمارستانی ها نوشته مرجان فریدی
دانلود رمان دنیای بی ثانیه
دانلود رمان دنیای بی ثانیه
دانلود رایگان رمان تو فردای من باش با فرمت pdf
دانلود رمان تو فردای من باش

نویسنده

نویسنده

سلام دوستان عزیز . این چند وقته زیاد نمیرسیم به سایت سر بزنیم . تقریبا 2500 تا نظر داریم که هنوز تایید نشدن :) خیلی از دوستان درخواست همکاری دادن ولی گویا اصلا با سیستم وورد پرس اشنایی ندارن . ببینید دوستانی که قصد همکاری با ما رو دارند اول اینو توجه کنند که باید شرایط اینو داشته باشن که حداقل هفته ای سه روز در سایت فعالیت کنند و حداقل هفته ای 3 رمان کامل رو روی سایت قرار بدن . دوستانی که قصد همکاری دارن ایدی تلگرامشون رو در نظرات ارسال کنند (نظرات حاوی ایدی یا شماره منتشر نخواهند شد ) نام کاربری که شما انتخاب میکنید باید انگلیسی باشه . نام کاربری و رمز عبور مورد نظرتون رو توی نظرات قرار ندید فقط لگه شرایط بالارو داشتید ایدی تلگرام و درخواست نویسندگی توی نظرات سایت ارسال کنید . موفق باشید . ای دی تلگرام ادمین : mpero

دانلود رایگان کتاب صوتی نیروی حال

دسته بندی : کتاب های جدید تاریخ : دوشنبه 11 فوریه 2019

دانلود رایگان کتاب صوتی نیروی حال

خلاصه کتاب

کتاب صوتی «نیروی حال: راهنمای بیداری معنوی» اثر «اکهارت تول» است. کتاب محبوب نیروی حال، راهنمایی است برای زندگی روزمره، با تمام سختی‌‏ها و نگرانی‌‏هایش. نیروی حال اهمیت زندگی در زمان حال را به ما می‌‏آموزد و ما را از عادت فکر به گذشته و آینده رها می‌‏سازد. کتاب نیروی حال نخستین بار در سال ۱۹۹۷ منتشر و تاکنون به بیش از ۳۰ زبان زنده‏‌ی دنیا بازگردانی شده است. این کتاب همچنین بارها در لیست پرفروش‏‌ترین کتاب‌‏های جهان قرار گرفته و تابه‌‏حال بیش از ۳ میلیون از آن در سرتاسر دنیا به فروش رسیده است.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی نیروی حال:

اغلب ما زندگی‏مان را در اسارت افکار محدودکننده‌‏ی خودمان سپری می‏‌کنیم. ما از مرزها و محدودیت‌‏های مأیوس‌‏کننده‌‏ای که به خودمان تحمیل کرده‌‏ایم، فراتر نمی‌‏رویم و اسیر گذشته‌‏ی خود می‏‌شویم. چیزی را که در گذشته‏‌ی خود می‌‏بینیم، به اشتباه «من» می‌‏خوانیم و در زندان تنگ و تاریکی که در ذهن خود ساخته‌‏ایم، باقی می‌‏مانیم. اما در وجود تمام ما انسان‌‏ها، «خود» واقعی‌‏تر و ژرف‏تر وجود دارد. بعدی فراتر از محدودیت‌‏ها و مرزهایی که برای خود ساخته‏‌ایم. بعدی از آگاهی که تول آن را «حضور» و یا «شعور» مطلق می‌‏نامد و برخی از آیین‌‏های کهن، بدان نام «مسیح درون» و یا «بودای درون» داده‏‌اند. اما این خود واقعی و این بعد آگاه چیست و چگونه است؟ چطور می‏‌توان بدان دست یافت و مهم‏‌تر از آن، نتیجه و فایده‏‌ی دست‏یابی به آن چیست؟
یافتن این بعد در خود و یا دست‏یابی به خود واقعی رهایی از تمام رنج‏‌ها را به دنبال خواهد داشت. رنج‏‌هایی که خواسته و یا ناخواسته، گاه به خود و گاه به دیگران وارد می‏‌کنیم. ما سبب رنج دیگران می‌‏شویم، چون خود رنج می‌‏بریم و دنیا را توأم با رنج می‏‌بینیم. گویی راه دیگری نیست. رنج بخشی از وجود ما شده و قسمتی از دنیای ما را ساخته است.
اما تمام این رنج، نتیجه‌‏ی آن «من» محدود و کوچکی است که برای خود ساخته‌‏ایم. همان من که از مرزها فراتر نمی‌‏رود، اسیر است و نگاهش به عقب، به گذشته است. نگاهش به آبی است که ریخته و جمع شدنی نیست. نگاهش به حسرت‌‏ها، اشتباهات و محدودیت‌ها است و لذا خود را رنج می‌‏دهد و ناگزیر، رنج او پیرامونش را نیز فرامی‌‏گیرد. رنجی که پس از اندک‌‏ زمانی، سکان زندگی ما را در دست می‏‌گیرد و رشد می‏‌کند و بیشتر و بیشتر می‌‏شود. اما تنها راه رهایی از این رنج و دست‏یابی به شادی، عشق و آرامش پایدار، دست‏یابی به آن بعد فراتر، آن بعد آگاهی و خود حقیقی است. در کتاب صوتی نیروی حال، از زبان اکهارت تول درباره‌‏ی رسیدن به این خود واقعی می‌‏شنویم و می‌‏آموزیم چگونه می‏‌توان از رنج روزافزون سپردن سکان به دست «من» کوچک، رهایی یافت.

قسمتی‌از کتاب نیروی حال:

در بخشی از کتاب صوتی «نیروی حال» می‌‏شنویم:
«گدایی ۳۰ سال کنار جاده‌‏ای نشسته بود. یک روز غریبه‌‏ای از کنار او می‌‏گذشت. گدا به‏‌طور اتوماتیک کاسه‌‏ی خود را به سوی غریبه گرفت و گفت: بده در راه خدا.
غریبه گفت: چیزی ندارم تا به تو بدهم. آن‏گاه از گدا پرسید: آن چیست که رویش نشسته‏‌ای؟
گدا پاسخ داد: هیچی. یک صندوق قدیمی است. تا زمانی که یادم می‌‏آید روی همین صندوق نشسته‌‏ام.
غریبه پرسید: آیا تاکنون داخل صندوق را دیده‌‏ای؟
گدا جواب داد: نه. برای چه داخلش را ببینم؟ در این صندوق هیچ‌ ‏چیز وجود ندارد.
غریبه اصرار کرد: چه عیبی دارد؟ نگاهی به داخل صندوق بینداز.
گدا کنجکاو شد و سعی کرد در صندوق را باز کند. ناگهان در صندوق باز شد و گدا با حیرت و ناباوری و شادمانی مشاهده کرد که صندوقش پر از جواهر است.
من همان غریبه‌‏ام که چیزی ندارم به تو بدهم. اما به تو می‌‏گویم نگاهی به درون بینداز. نه درون صندوقی، بلکه درون چیزی که به تو نزدیک‏تر است. درون خویش. صدایت را می‌‏شنوم که می‏گویی: اما من گدا نیستم.
گدایند همه‌‏ی کسانی که ثروت حقیقی خویش را پیدا نکرده‌‏اند، همان ثروتی که شادمانی از هستی است. همان چشمه‌‏ی آرامش ژرف که در درون می‏‌جوشد. آن‏‌ها اگر میلیون‌‏ها دلار پول داشته باشند، باز گدایند. این‏گونه آدم‌‏ها با کاسه‌‏ی گدایی در دست، بیرون از خویش پرسه می‌‏زنند تا از این و آن ذره‌‏ای لذت، یا رضایت کسب کنند. آن‌‏ها اعتبار، امنیت و عشق می‌‏خواهند و نمی‌‏دانند که گنجی بی ‏پایان در درون خویش دارند. گنجی که بیشتر از همه‌‏ی آن چیزهایی است که دنیا می‌‏تواند به آن‌‏ها پیشکش کند. واژه‏‌ی روشن‏شدگی ما را به یاد دستاوردهای برخی از ابرانسان‌‏ها می‏‌اندازد. نفس دوست دارد همین معنی را به واژه‌‏ی روشن‏شدگی بدهد تا آن را بسیار دوراز دسترس ما قرار دهد.
اما روشن‏شدگی چیزی نیست جز حالت یگانه‌‏ی احساس تو با هستی. روشن‏شدگی وضعی است که تو در آن خود را با حقیقتی اندازه‏‌ ناپذیر و فنا ناپذیر درارتباط می‏بینی. حقیقتی که هم تویی، و هم چیزی است بزرگ‏تر و فراتر از تو.
روشن‏شدگی پیداکردن حقیقت خودت است. حقیقتی که ورای نام‌‏ها و صورت‏‌ها است. ناتوانی در درک این ارتباط، موجب توهم جدایی از خود و از جهان پیرامون خود می‌‏شود. دراین‏صورت، خود را آگاهانه یا ناآگاهانه، همچون پاره‌‏ای جدا و منزوی در نظر می‌‏آوری.»

درباره‏ اکهارت تول:

اکهارت تول نویسنده، سخنران و آموزگار معنوی در سال ۱۹۴۸ در آلمان پس‌‏ازجنگ متولد شده و هم‏اکنون مقیم کشور کانادا است. تول با کتاب نیروی حال شهرت یافت. در سال ۲۰۰۸، روزنامه‌‏ی نیویورک تایمز او را «محبوب‏‌ترین نویسنده‏‌ی کتاب‌‏های معنوی در آمریکا» خواند.
تول در شهر کوچک لونن در شمال دورتموند متولد شد. به گفته‌‏ی وی، دوران کودکی او بسیار غم‏‌ انگیز بود. پدر و مادر تول دائما با یک‏دیگر در جنگ بودند و در نهایت از یکدیگر طلاق گرفتند. تول در خانواده و نیز در مدرسه حس تنهایی می‌‏کرد. فضای تاریک آلمان پس‏‌ازجنگ نیز بر حس بیگانگی و غم او بی‏‌تاثیر نبود. همه‏‌ی این‌‏ها منجر به این شد که تول تا حدود سی‏‌سالگی، از افسردگی رنج برد. در بیست و نه سالگی، مجموعه‌‏ای از تغییرات عمیق درونی، باعث شد زندگی تول متحول گردد و وی از شادی و خرسندی بی‏‌انتهایی در وجود خود بهره‌‏مند شود. تول در سال ۱۹۹۵ میلادی به ونکوور نقل‌‏ مکان کرده و دو سال بعد، کتاب معروفش «نیروی حال» را منتشر کرد.

مشخصات کتاب

نویسنده اکهارت تول
مترجم مسیحا برزگر
راوی مسیحا برزگر
مدت ۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقه
حجم دانلود ۳۵۷ مگابایت
تعداد فصل ۲۲
ژانر ۲۱ بهمنمدیریت و موفقیت,روانشناسی و خودشناسی
ناشر صوتی ذهن آویز
سال انتشار ۱۳۹۲
سال انتشار صوتی ۱۳۹۲
زبان فارسی

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
754 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 404
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.


تبلیغات متنی